Джудистите на спортен клуб „Кодокан“ – Пазарджик завоюваха отличия на Международния турнир по джудо за купа „Варна“

Пазарджик. Джудистите на спортен клуб  „Кодокан“ – Пазарджик Мариян Палев, Денислав Медаров и Христо Вълков спечелиха златни медали на Международния турнир по джудо за купа „Варна“, съобщиха от спортния клуб.  Турнирът се проведе на 8 и 9 юни в морската столица и в него, освен отборите от България, участваха и над 150 състезатели от Русия, Украйна, Молдова. Повод за гордост дадоха и останалите участници на „Кодокан“ и Спортното училище. В категория до 55 кг Никола Марков спечели бронзов медал и достойното трето място. В сериозната надпревара Красимир Костурков /кат. 60кг/ спечели пето място, Емил Вълчев /кат. 60кг./ стана седми. В сериозната тежката категория +73 кг. осмокласникът от Спортното училище Ангел Славков завоюва седмо място, което е много добро постижение за тази категория. Пазарджик и СК „Кодокан“ ще са домакини на следващия международен турнир по джудо.