Над 200 състезатели взеха участие в турнира „Млад акробат“ в спортна зала „Младост“

Над 200 състезатели взеха участие в турнира „Млад акробат“  в спортна зала „Младост“. Това съобщиха от Община Бургас. Състезанието събра клубовете по акробатика в България във възрастите 6-8 и 9-11 години, индивидуална акробатика за момичета и момчета, и групова акробатика за възрастите 6-12 и 7-13 години. Във финалното класиране във възраст 6-8 години момчета, състезателите  на КСА „Светкавица“ Търговище заеха челна позиция в тройката и оставиха след себе си миналогодишните фаворити от бургаските клубове. При момичетата златните и бронзовите медали спечелиха клубовете „Орел“ Айтос, „Акро Джъмп“ Бургас и „Акро Тамп“ София. Пробив направи сливенският клуб „Стефан Данчев“, чията състезателка Петя Георгиева спечели сребърния медал. При момчетата в тройката влязоха състезатели на „Орел“ Айтос и „Акро Джъмп“ Бургас, а при момичетата конкуренцията беше между състезателките на „Акро Нова“ Горна Оряховица, „Орел“ Айтос и ЦСКА София. Младите акробати във възрастите 6-12 и 7-13 години направиха силно състезание, в което най-голямата конкуренция беше при женските видове – тройки и двойки, и в смесените двойки при 6-12. С най-много призови места, общо в двете възрасти,  завършиха състезанието клубовете „Акро Нова“ Горна Оряховица – 4, КСА Бургас – 4, „Акрос“ Варна – 2, ЦСКА София – 2, „Акро Тамп“ София -2. Трите бургаски клуба по акробатика „Нефтохимик 2011“, „Бургас“ и „Акро Джъмп“  имаха най-много участници. Турнирът „Млад акробат“ се организира от Българска федерация по спортна акробатика и бургаските клубове „Нефтохимик 2011“ и  „Бургас“, с подкрепата на Община Бургас.