Първо място завоюва отборът на Стопанската академия в есенния полусезон на Националния университетски шампионат по футбол

Велико Търново. С три категорични победи студентският футболен отбор на Стопанска академия „Димитър А. Ценов” завоюва първо място в есенния полусезон на Националния университетски шампионат по футбол. Това съобщиха от пресцентъра на Академията. В тазгодишната надпревара на зеления терен, организирана от Асоциацията за университетски спорт „Академик”, свищовските студенти са част от група „Север”, заедно с отборите на Русенски университет „Ангел Кънчев”, Шуменски университет „Константин Преславски” и Медицински университет „Проф. д-р Параскев Стоянов” – Варна.
В Националния университетски шампионат по футбол отборите играят на принципа „всеки срещу всеки” при разменени гостувания. Началото на шампионата за група „Север” в есенния полусезон бе поставено на свищовски терен, където домакините от Стопанската академия посрещнаха варненския тим. Под ръководството на ст. преп. д-р Асен Атанасов (Вр.ИД ръководител катедра „Физическо възпитание и спорт”) и преп. Христо Христов (към същата катедра), отборът-домакин завоюва победа, като надигра гостите с 3:2. Гол-майстори за свищовския тим станаха Георги Горанов – с два гола в противниковата врата и Ивайло Дангуров, които отбелязаха още в първото полувреме.
За втората среща, жребият отреди тимът на Стопанската академия да гостува на Русенския университет, чийто отбор е традиционния претендент за първото място в групата. Свищовските студенти извоюваха убедителна победа с 5:0 след хеттрик на Георги Горанов и вкараните голове от Петър Петров и Виктор Иванов.
Последният мач от полусезона се игра на градския стадион в Шумен, където гостите от Свищов завоюваха третата си победа с резултат 6:2. Оспорваната надпревара започна с гол във вратата на шуменския тим, но след пропуски на свищовските студенти домакините поведоха с 2:1 и така завърши първото полувреме. Драматичната развръзка дойде след почивката. С пределна мобилизация и отлична игра свищовските студенти стигнаха до обрат в резултата. Гол-майстори станаха Роберт Росинов и Марио Попов – с по две точни попадения, Георги Горанов и Мартин Колев – с по един гол в противниковата врата.
Съдействие и подкрепа при организацията за участието във футболните срещи оказа Студентски съвет при Стопанска академия „Д. А. Ценов” – Свищов. През пролетния полусезон, който ще стартира през втория учебен семестър, за свищовските студенти предстоят два домакински мача и едно гостуване във Варна, чийто отбор е втори във временното класиране.
Заслугата за постигнатите резултати е на целия отбор в състав Кристиян Николов, Веселин Габров, Кирил Фидин, Пламен Иванов, Виктор Иванов, Ивайло Дангуров, Милен Иванов, Константин Цветанов, Стефан Иванов, Мартин Колев, Петър Петров, Георги Горанов, Роберт Росинов, Павлин Славев, Марио Попов, Антонио Попов, Анатоли Лозанов, Йордан Йорданов, Светослав Кръстев.